ПОШУК

ПОШУК


Біловодський краєзнавчий музей

Учасники виставки в Біловодському краєзнавчому музеї означили для себе чіткі правила, за якими мали працювати: 5 днів, 5 художників, 5 одиниць знімальної техніки і 5 одиниць відтворюючої. Всі автори вперше були в Біловодську, обмежений термін перебування унеможливлював поглиблене вивчення локального контексту, а передбачав швидке поверхневе зчитування. Буквальну поверхню міста показав Олексій Салманов у фотодокументації біловодських дахів. Медитативне пропливання унизу засніжених дахів провінційних будинків немовби зафільмована героями картини Марка Шагала.

Анна Васервуман надихнулася першим враженням від міста для створення фільму “Веловодськ”. Протягом кількох днів художниця фільмувала велосипедний рух на вулицях Біловодська. В той час коли урбаністи у великих містах створюють та впроваджують складні велоконцепції розвитку міст, у Біловодську велосипедизація є природною та органічною. 

Крім спостережень художники показали в музеї і особистісні, навіть інтимні історії. Оксана Казміна у своєму фільмі продовжує притаманні її творчості роздуми про тілесність та сексуальність. Героїня фільму переповідає, вірніше переспівує випадок, який трапився з нею у Біловодську. Розміщена ця робота поміж нетрадиційними атрибутами дівоцтва: скриня та святкове вбрання в етнографічній експозиції, актуалізуючи саме жіночі питання в історичній перспективі. 

Лео Троценко виокремив формальні візуальні коди міста, і співставляючи зображення на гербі та на вулицях міста художник зробив “Репліку на герб Беловодска”. Відео з численними ромбами на парканах вздовж Центральної вулиці та записом розмови з працівницею швейного ательє, котра шиє аплікацію з тканини. Поруч - власне пошита нею аплікація -  зображення старого місцевого герба із спеціальною кишенькою, що може приховувати силует двоголового орла, і все це накладено на типовий блакитний парканний ромб. 

Всі художні роботи були тимчасово інтегровані в основну експозицію Біловодського краєзнавчого музею, вступаючи в діалог із розміщеними там експонатами. 

Учасники та учасниці: Анна Вассервумен, Саша Долгий, Добриня Іванов, Оксана Казьміна, Олексій Салманов, Леонід Троценко.


Leave a Comment