Меморіальний музей М. І. Кибальчича відділ Коропського регіонального історико-археологічного музею

Меморіальний музей М. І. Кибальчича відділ Коропського регіонального історико-археологічного музеюЧернігівська обл., м. Короп, вул. Кибальчича, 18
E-mail: muzei0993@ukr.net

Меморіальний музей М. І. Кибальчича є відділом Коропського регіонального історико-археологічного музею, який відкрито у 1960 році. Розташовується у збереженій частині колишнього родового будинку Кибальчичів ( ХІХ століття). Цей дім був збудований батьком Миколи Іваном Йосиповичем Кибальчичем.

Фотографії та друковані матеріали експозиції презентують життєвий шлях М. Кибальчича, його наукову та революційну діяльність.

У музеї висвітлюються етапи ракетобудування в СРСР, експонується відпрацьований двигун з ракетоносіями "Циклон", речі з космодрому Байконур: зразки рослин, грунт, взятий на території стартового майданчика ракети - носія "Зеніт".

Представлено компас, який перебував у космосі на борту корабля «Восток», подарований першим космонавтом - Юрієм Олексійовичем Гагаріним.

Відвідувачі музею мають нагоду побачити фото льотчиків-космонавтів, випускників Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків. В експозиції також представлений фотопортрет та автобіографічна книга першого космонавта незалежної України - Леоніда Каденюк.

Основні напрямки роботи музею: переосмислення постаті Миколи Кібальчича, його ролі та значення в Історії України.


Leave a Comment